پرش به محتوا

بورس کامل دکترا در نروژ

دوره‌ی دکترا در نروژ به صورت پژوهش-محور ارائه می‌شود. برای پذیرفته شدن در این دوره ها رقابت بسیار سختی بین متقاضیان وجود دارد به این خاطر که شما نه تنها شهریه‌ای برای تحصیل پرداخت نمی‌کنید بلکه ماهانه حقوق مکفی نیز دریافت می‌کنید که برای زندگی شخصی شما و چه بسا همسرتان نیز کفایت کند. برای این منظور، شما باید سوابق آموزشی و پژوهشی درخشانی داشته باشید. طبیعتا هر چه معدل و سطح علمی دانشگاه‌های محل تحصیل شما در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بالاتر باشد شانس موفقیتتان افزایش خواهد یافت. داشتن مقاله در ژورنالهای علمی معتبر، گواهی ثبت اختراع، انجام پروژه‌های تحقیقاتی، داشتن پورتفولیوی قوی (برای رشته‌های مرتبط با هنر) و… امتیازات بزرگی برای شما محسوب می‌شوند.

مدارک مورد نیاز:

 • ترجمه‌ی رسمی (انگلیسی) مدارک تحصیلی و ریزنمرات دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • اسکن گذرنامه معتبر
 • توصیه نامه‌ی علمی از حداقل ۲ نفر از اساتید مرتبط با تحصیل شما (ترجیحا اساتید راهنما در مقطع کارشناسی ارشد)
 • رزومه (CV) با اسلوب مناسب
 • انگیزه‌نامه‌ی کلی که بیانگر تجربیات قبلی و انگیزه‌ی شما برای حضور در دوره‌ی دکترا باشد (ممکن است متناسب با پروژه‌ی درخواستی انگیزه‌نامه‌های متعدد و متفاوتی مورد نیاز باشد).
 • چکیده‌ی پایان نامه‌ی مقطع کارشناسی ارشد و پروژه‌ی کارشناسی (در صورت وجود)
 • نتیجه‌ی آزمون زبان (آیلتس آکادمیک معمولا حداقل ۶.۵ یا تافل IBT حداقل ۹۰ یا معادل آن در سایر انواع تافل). توجه: اولا انواع آنلاین یا هوم ادیشن و امثال آن معمولا مورد قبول نیستند و ثانیا در بعضی رشته‌ها (مانند زبان شناسی، حقوق و کلا رشته‌های کلامی) ممکن است به سطح دانش زبان بالاتری نیاز داشته باشید.

موسسه‌ی رویش و دانش شما را به صورت حرفه‌ای در این رابطه یاری می‌رساند. البته در طول مدت اقدام، لازم است متقاضی در دسترس باشد و بعضی از امور را با کمک ما انجام دهد. ما در ویرایش و بهینه سازی مدارک یاری می‌کنیم ولی تخصص شما خاص خود شماست و بدون همفکری و سختکوشی طرفین امکان موفقیت بسیار اندک خواهد بود.

قراردادی که ما با شما می‌بندیم به مدت یک سال کامل اعتبار خواهد داشت و برای مواردی که با توانایی و سوابق و برنامه‌های شما سازگار باشند و البته با اطلاع و موافقت شخص شما اقدام می‌کنیم. به محض در دسترس بودن یک مورد مناسب، با شما تماس گرفته می‌شود و از نظر تعداد اقدام در مدت یک سال از طرف ما محدودیتی نخواهد بود مگر این که شما هیچ پروژه‌ای را که از سوی دانشگاه‌های نروژ ارائه می‌شوند نپسندید. بنابراین، احتمالا بین ۱ تا ۲۰ پروژه برای متقاضی درخواست داده خواهد شد.

ما چکار میکنیم؟

 • به شما مشورت تخصصی می‌دهیم.
 • مدارکتان را بهینه سازی می‌کنیم.
 • درخواست‌های مورد توافق را تکمیل و تقدیم می‌کنیم.
 • در صورتی که در گزینش اولیه پذیرفته شوید در مورد مصاحبه کمکتان می‌کنیم.
 • اگر پذیرفته شدید کارهای ویزایتان را انجام می‌دهیم.
 • اگر مراحل به خوبی پیش رفتند اقدامات لازم برای تهیه‌ی مسکن، بیمه و شروع زندگی شما در نروژ را برایتان انجام می‌دهیم.

قرارداد بورس کامل ما به چه شکل است؟

قرارداد به مدت یک سال از زمان امضای آن معتبر خواهد بود. در صورتی که منجر به نتیجه نشود فسخ و اگر پذیرش و اعزام شما انجام شد خاتمه‌یافته تلقی خواهد شد. البته اگر پذیرش و ویزا طول بکشد تا نهایی شدن اعزام حتی اگر به سال دوم بکشد در کنارتان خواهیم بود. هزینه‌ی خدمات ما از صفر تا صد معادل ریالی ۲۴۰۰ یوروست که در سه قسط ۸۰۰ یورویی اخذ می‌شود: قسط اول در زمان عقد قرارداد، قسط دوم پس از قطعی شدن پذیرش و قسط سوم در زمان اقدامات نهایی برای اخذ ویزا و گرفتن مسکن و… (خدمات پشتیبانی). اگر علیرغم اقدامات موثر در اولویت قرار نگیرید، از قسط اول شما ۳۰۰ یورو بابت هزینه‌های و خدمات موسسه کسر و مابقی به شما عودت داده می‌شود. در صورتی که علیرغم تعلق گرفتن بورس به دلایلی ویزا برای شما صادر نشود، تنها قسط سوم عودت داده می‌شود مگر این که موسسه در آن مورد مقصر تشخیص داده شود که قضاوت در مورد نحوه‌ی تسویه حساب با داور مرضی‌الطرفین یا اداره‌ی نظارت بر موسسات اعزام دانشجو خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاور موسسه به شماره ۰۹۱۰۹۳۰۳۳۸۹ تماس بگیرید.